هنگامی که مردم در مورد هنر شیشه گری ایتالیایی یا هنر کریستال سازی ونیزی صحبت می کنند، معمولا آنها به مجسمه ها، گلدان، لوستر ها و اجناس شیشه ای تزئینی ساخته شده در جزیره مورانو ایتالیا اشاره می کنند. مورانو جزیره ای کوچک در تالاب ونیز است که در آن هنر شیشه سازی بیش از 1000 سال سنت دارد. فقط آثار ساخته شده در جزیره مورانو می تواند به عنوان آثار هنری شیشه ای مورانو مورد استفاده قرار گیرد.
کریستال های مورانو اشیاء هنری و مالی با ارزش بالا هستند. شفافیت این کریستال اجازه می دهد تا نور را بازتاب دهد، آن را جذب می کند و آن را تغییر می دهد با تغییر رنگ و شدت آن و انتقال آن از یک سطح به دیگری. این کریستال ها تا ابد سالم می مانند، مگر اینکه شکسته شوند و یا مجددا ذوب شوند: آنها اکسید نمی شوند، پوسیدگی، فرو ریختن در بدنه آنها بوجود نمی آید و تجزیه نمی شوند. حتی آثار کریستال های مورانو از هنرمندان معروف نه تنها ارزش خود را حفظ می کنند، بلکه ارزش آنها در طول زمان افزایش پیدا می کنند.

متاسفانه اجناس تقلبی بسیاری از کریستال های مورانو در بازار وجود دارد. این کارخانه های شیشه ای در جزیره مورانو تولید نمی شوند، اما آنها به عنوان شیشه های Murano Style به منظور فریب دادن مشتریان به بازار عرضه می شوند. خبر خوب این است که هنگامی که شما ویژگی های اصلی شیشه واقعی مورانو را می دانید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا آثار هنری واقعی هستند یا خیر.

کریستال واقعی مورانو دست ساز است، که به طور ذاتی منجر به نقص های کوچک می شود. چنین نقص هایی می تواند به عنوان مثال حباب های هوا باشد:
A. حباب هوا

هنگامی که تکنیک لایه بندی چند رنگی مورد استفاده قرار می گیرد، استاد هنرمند شیشه های رنگی مختلف را جداگانه می کشد و سپس آنها را در بالای یکدیگر لایه می کند. در طول این فرایند، حباب های کوچک هوا ایجاد می شود. به منظور جلوگیری از حباب ها و شیشه ای روشن، در نقاط دور از ونیز و ایتالیا از ترکیب سرب استفاده می کنند. این یک فلز خطرناک است که بخشی از سنت کریستال های مورانو نیست. استفاده از سرب در کریستال های مورانو ممنوع است و یک کریستال که 100٪ روشن نیست، یک علامت واقعی از اصالت کریستال های مورانو است.

حباب های هوا
B. علامت Pontil

یک نقص کوچک دیگر علامت Pontil است. علامت Pontil یک زخم است که پشت کریستال دیده می شود، هنگامی که استاد شیشه گر میله را از شیشه جدا می کند، علامت Pontil در انتهای کار دیده می شود و می توان در انتهای آثار هنری دست کشید.با لمس آن توسط انگشت خود می توانید احساس کنید که سطح علامت Pontil صاف نیست.

2. برای اثبات مبدا نگاه کنید

به یاد داشته باشید که کریستال های مورانو واقعی فقط در جزیره Murano ایتالیا تولید می شود. Murano نام تجاری نیست، این یک مکان فیزیکی است. بر اساس امضای کارشناس ارشد و / یا گواهینامه معتبر می توانید منشاء کارهای شیشه ای را شناسایی کنید.

A. امضاء کارشناسی ارشد شیشه مورانو

به دنبال امضای کارشناسی کارشناسی ارشد شیشه در آثار هنری باشید. سپس آنلاین بروید و بررسی کنید که آیا استاد شیشه گر سازنده کریستال در واقع در Murano ایتالیا مورد تایید شده است. علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه امضای اصلی است، مقایسه آن با امضای استاد شیشه گرکه بصورت آنلاین نمایش داده می شود می تواند به شما کمک کند

B. گواهینامه الگوی کشوری

به دنبال گواهی نامه منشاء بر روی آثار هنری، که گواهی اینکه آثار هنری در جزیره Murano ایتالیا ساخته شده است. شما ممکن است بیش از یک برچسب در آثار هنری پیدا کنید، زیرا گواهینامه های مختلف موجود است.

به دنبال برچسب هنرمند باشید که در آن نام هنرمند نشان داده شده است. سپس به اینترنت بروید و محل کار هنرمند را بررسی کنید. همچنین برچسب موجود در آثار هنری را که به صورت آنلاین نمایش داده شده مقایسه کنید.

3. به کیفیت کریستال نگاه کنید

A. رنگ های قابل توجه

طیف رنگ منعکس شده از کریستال های مورانو به راحتی قابل شناسایی است و با کیفیت بالا مشاهده می شود

ب. طلای 24 عیار یا نقره 925

کارشناسان شیشه گر مورانو نیز برای تزئین شاهکارهای خود با طلای 24 عیار یا نقره 925 مشهور هستند. تزریق نقره و طلا یک تکنیک خاص است که به سختی می توان آن را کپی کرد با توجه به اینکه مواد اولیه با کیفیت بالا گران هستند، که باعث ارزشمند شدن آن می شود.

4. از یک منبع قابل اعتماد خریداری کنید
A. دیدار از جزیره مورانو ایتالیا

از جزیره زیبای مورانو دیدن کنید و ببینید که چگونه واقعی شیشه مورانو ایجاد می شود. یک اثر هنری زیبا در جزیره را از یک فروشنده قابل اعتماد خرید کنید که منشا کریستال را تضمین می کند.

B. خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر

اطلاعات تکمیلی

  • نوع مالکیت : خصوصی
  • نوع فعالیت : شرکت بازرگانی
  • محدوده فعالیت : ایران
کریستال سه پوست رنگی مورانو
ایتالیا
09188746588 
  • نوع فعالیت: شرکت بازرگانی
  • تعداد بازدید: 74635
تماس بگیرید